ЧЕРНІГІВ, КНЯЖЕ МІСТО УКРАЇНИ
МУЗИКА, ЯКІЙ 20 ТИСЯЧ РОКІВ
ДОМІВКА ДЕЩО ПРО МІСТО ІСТОРІЯ ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ЗВІР МУЗИКА ПАМ'ЯТКИ ПРО САЙТ НА ПАРКАНІ
   

Перші сліди життя людей у басейні Десни датуються періодом середнього палеоліту, але найбільш сприятливі умови для заселення цієї території створилися лише у період пізнього палеоліту (40-8 тис. років тому). Стоянка первісної родової общини складалася з кількох жител напівземляного типу. Люди жили в них тривалий час, полюючи на мамонта, шерстистого носорога, північного оленя, бізона, ведмедя та інших тварин, збираючи рослинну їжу.

фрагмент мелодії (59 Kb),
відновлена музика (1,3 Mb)

Пам'яткою тієї епохи, що не має собі рівних у світі, є Мезинська стоянка, що існувала близько 20 тис. років тому. Це було добре обжите поселення, каркас будівель робився з дерев'яних жердин, покритих шкірами великих тварин, та обставлених кістками мамонта й рогами північного оленя. На стоянці виявлено багато знарядь праці, виготовлених з місцевого крейдяного кременя: різноманітні різці,шкребачки, проколки тощо. Досить цікавими є предмети первісного мистецтва: прикрашений геометричним орнаментом ручний браслет з бивня мамонта, фігурки жінок, підвіски, застібки для одягу…

Та найбільший інтерес викликають браслет, "що шумить" (аналог кастаньєт) та шість кісток мамонта, прикрашених нанесеними вохрою узорами, які зберігалися в окремій нежитловій будівлі. Експерти, котрі їх вивчали, - археологи, палеонтологи, палеотрасологи, медики, фотоаналітики, мистецтвознавці - одностайно дійшли сенсаційного висновку: цей комплекс є єдиним відомим у світі палеолітним оркестром ударних інструментів. Більше того, вивчивши сліди ударів по кістках тварин, вчені відновили мелодію, що була створена тисячі років тому.

 

НА ЗАБОРЕ
© Сергій та Олена Колесник, Олександр Любенко, Свiтлана Кокорiна
2002